Trocha naší historie

Celý objekt, kde je také umístěno muzeum, vybudoval AUTOSPORTKLUB PRAHA - v minulosti klub s největším počtem činných závodních jezdců v Československu. Klub před více než 50 lety založil a vedl pan Viktor Mráz (známý poválečný automobilový závodník, zasloužilý mistr sportu a trenér nových jezdeckých talentů) společně s paní Helenou Huclovou (závodnicí na voze Trabant a hospodářkou AUTOSPORTKLUBU PRAHA) a dalšími členy klubu.

AUTOSPORTKLUB PRAHA byl založen v šedesátých letech dvacátého století, v té době závodili jezdci klubu z velké části na vozech značky Trabant. AUTOSPORTKLUB PRAHA spolupracoval s továrnou v německém Zwickau, kde se vozy Trabant vyráběly. K výrobě karoserie používali bavlnu, protože v poválečné době byl nedostatek železa.

Plzeňská 215 b
Praha 5 Motol
v budově STK Motol
(velká oranžová budova)

1.10. - 30.4.   od 9 do 17 hod.
1.5. - 30.9.   od 9 do 18 hod.
Copyright © 2016 Trabant muzeum Motol / retro interaktivní muzeum trabantů / Trabant 600, Trabant 601